Avrupa Organ Nakli Koordinatörlüğü Board Sınavı

0

Avrupa Organ Nakli Koordinatörlüğü Board Sınavı (CETC), UEMS Board of Surgery altında faaliyet gösteren Board of Transplant Coordination tarafından EDTCO (https://www.esot.org/EDTCO/home) iş birliğinde 14 Eylül 2019 tarihinde http://www.esotcongress.org/  çerçevesinde  yapılacaktır.

Ülkemizde yoğun bakım ünitelerinde çalışmakta olan genç yoğun bakımcıların organ bağışı ve organ temini süreçlerine daha fazla dahil olmasını teşvik etmek, bu alanda çalışmakta olan uzmanlarımızın Avrupa’da daha fazla görünür olmasını sağlamak amacıyla Türkiye Organ Nakli Vakfı (TONV) ve Organ Nakli Koordinatörleri Derneği tarafından UEMS CETC sınavına başvuru ve katılım desteği sağlanacaktır. Bu destek 2 gece konaklama ve gidiş-dönüş uçak bileti şeklinde olacaktır.

Bu yıl yapılacak sınav için son başvuru tarihi 30 Haziran 2019’dur.
Sınav için 1-2 Ağustos 2019 tarihlerinde İstanbul’da UEMS tarafından TONV iş birliği ile 2 günlük hazırlık kursu yapılacaktır.

Yorum Yok

TDCY

Sepsise Karşı Uyarıyoruz!

Sepsis, dünyada yılda 30 milyondan fazla bireyi etkiliyor ve 8 milyona yakın ölüme neden oluyor! Sepsisten korunma yolları, tedavi yöntemleri ve yoğun bakım ünitelerinin sepsisle ...