Avrupa Organ Nakli Koordinatörlüğü Board Sınavı

0

Avrupa Organ Nakli Koordinatörlüğü Board Sınavı (CETC), UEMS Board of Surgery altında faaliyet gösteren Board of Transplant Coordination tarafından EDTCO (https://www.esot.org/EDTCO/home) iş birliğinde 14 Eylül 2019 tarihinde http://www.esotcongress.org/  çerçevesinde  yapılacaktır.

Ülkemizde yoğun bakım ünitelerinde çalışmakta olan genç yoğun bakımcıların organ bağışı ve organ temini süreçlerine daha fazla dahil olmasını teşvik etmek, bu alanda çalışmakta olan uzmanlarımızın Avrupa’da daha fazla görünür olmasını sağlamak amacıyla Türkiye Organ Nakli Vakfı (TONV) ve Organ Nakli Koordinatörleri Derneği tarafından UEMS CETC sınavına başvuru ve katılım desteği sağlanacaktır. Bu destek 2 gece konaklama ve gidiş-dönüş uçak bileti şeklinde olacaktır.

Bu yıl yapılacak sınav için son başvuru tarihi 30 Haziran 2019’dur.
Sınav için 1-2 Ağustos 2019 tarihlerinde İstanbul’da UEMS tarafından TONV iş birliği ile 2 günlük hazırlık kursu yapılacaktır.

Yorum Yok

TDCY

4. Hemodinami Çalıştayı: Hayvan Laboratuarı

Değerli Meslektaşlarım, Hemodinamik izlem hastaneye yatırılan her hastada belirli aralıklarla rutin olarak gerçekleştirilmektedir. Yoğun bakımlarda ise bu izlem bir çok hastada sürekli bir şekilde yapılmaktadır. ...